Debata oksfordzka

Dziś wyjątkowy dzień. Nasza szkoła ma przyjemność gościć reprezentacje krakowskich liceów, które walczą na słowo w ramach debat oksfordzkich. Występujemy zatem w podwójnej roli. Oprócz szkół gościmy także członków Krakowskiego Stowarzyszenia Mówców. Trzymajcie za nas kciuki!

Czytaj więcej

Olimpiada Zwolnieni z Teorii

Akcja motywacja! W naszej szkole powstał zespół, który pod opieką p. Dominiki w najbliższych miesiącach w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii podejmie się działań o charakterze społecznym. Śledźcie uważnie naszą aktywność. Już wkrótce poinformujemy o harmonogramie prac!

Czytaj więcej

RADA MŁODZIEŻOWA

Szymon, który jest uczniem klasy III LO, w tym tygodniu spełnia się w swojej wymarzonej roli. Jako członek Rady Młodzieżowej aktywnie uczestniczy w przedsięwzięciach organizowanych przez komisję, w pracach której bierze czynny udział. Szymonie, gratulujemy sukcesów!

Czytaj więcej

Świąteczna Skarpetka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zachęcamy do udziału w akcji “ŚWIĄTECZNA SKARPETKA”. Jeśli chcesz sprawić prezent innym, przynieś do szkoły nowe skarpetki. Zostaną one przekazane w prezencie Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Nowej Hucie. Ten mały gest może sprawić wielką radość, zwłaszcza na święta 🙂 Zbiórka trwa do 21.12.2023 r. Skarpetki można składać…

Czytaj więcej

Małopolska koduje 2023

Dzisiaj nasi uczniowie wzięli udział w panelu naukowym na temat związku emocji i technologii w Zakładzie Technologii Gier Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UJ, który jest realizowany w ranach Małopolski Festiwal Programowania Małopolska koduje 2023.

Czytaj więcej

Podsumowanie TYGODNIA NIEPODLEGŁOŚCI DA VINCI

Podsumowania nadszedł czas. W związku z dzisiejszymi obchodami Święta Niepodległości licealiści przez ostatni tydzień na lekcjach stykali się z różnymi ważnymi wydarzeniami oraz postaciami silnie związanymi z naszym krajem. Był Tadeusz Kościuszko (j. angielski), Legiony Polskie we Włoszech (j. włoski), prawa wyborcze kobiet (historia), emigracja i zakątki Polski (geografia), retusz zdjęć (informatyka), Bieg Niepodległościowy (wf),…

Czytaj więcej

Lekcje w ramach Tygodnia Niepodległości – part 5

W związku z obchodami Tygodnia Niepodległości nasi licealiści mieli przyjemność wysłuchać wykładu o Legionach Polskich we Włoszech. Spotkanie poprowadził Włoch, dr Luca Palmarini, językoznawca, tłumacz i historyk, adiunkt na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Spotkanie sprawiło, że młodzież chętnie zaczęła eksplorować dawne czasy oraz podjęła się analizy stosunków polsko-włoskich Dziękujemy!

Czytaj więcej

Lekcje w ramach Tygodnia Niepodległości – part 1

Na dzisiejszej lekcji klasa 1 LO w ramach Tygodnia Niepodległości przygotowała ciekawą wycieczkę po Polsce. Podczas wytyczania trasy uczniowie musieli uwzględnić wszystkie pasy ukształtowania Polski. Mieli zatem okazję poszukać na mapie miejsc, które znają z wakacji lub wyjazdów do rodziny. Kto wie, może powstały właśnie nowe wakacyjne plany? 🤔

Czytaj więcej