Zapraszamy do Liceum Da Vinci

Da Vinci Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie powstało na bazie doświadczeń i przekonania o konieczności kontynuacji nauczania realizowanego Da Vinci Publicznej Szkoły Podstawowej w Krakowie.

Stawiamy na otwartość, kreatywność i chęć do działania.

W  przyszłości liczyć się będą kompetencje kluczowe, a wśród nich umiejętność pracy projektowej, zdolność krytycznego myślenia, adaptowanie się do zmieniających się warunków nauki i pracy, praktyczne umiejętności cyfrowe oraz porozumiewanie się w językach obcych. I właśnie na takie kompetencje stawiamy w Liceum Da Vinci.

Proponowane rozszerzenia

W roku szkolnym 2025/2026 zapraszamy do klasy ogólnodostępnej z rozszerzonym językiem angielskim i trzema profilami do wyboru:

profil matematyczno-informatyczny

rozszerzone przedmioty: matematyka, informatyka, język angielski

Jeśli planujesz studiować informatykę, kierunki techniczne lub inne związane z naukami ścisłymi, klasa o profilu matematyczno-informatycznym jest dla ciebie. Uczniowie wybierający profil matematyczno-informatyczny realizują naukę w oparciu o współpracę z partnerami Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji – Zakładem Technologii Gier Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki, Polskim Towarzystwem Informatycznym. W ramach zajęć pozalekcyjnych proponujemy warsztaty z programowania, w tym programowania gier, grafiki komputerowej, gamifikacji, VR i druku 3D. Zajęcia odbywają się w doskonale wyposażonej pracowni informatyczno – multimedialnej, w małych grupach, co sprzyja indywidualizacji nauczania oraz możliwości stosowania eksperymentalnych metod pracy. Uczniowie uczestniczą w panelach naukowych i technicznych, hackathonach, rozwijając w ten sposób zainteresowania informatyczno-programistyczne. To propozycja dla uczniów, którzy zamierzają rozwinąć i pogłębiać swoje zainteresowania z zakresu nauk ścisłych, uzyskując solidne podstawy do kontynuowania nauki na uniwersytecie lub politechnice.

profil filologiczno-prawniczy

rozszerzone przedmioty: język polski, język angielski, wiedza o społeczeństwie

Profil filologiczno-prawniczy jest adresowany do uczniów, którzy chcą studiować na kierunkach humanistycznych: prawo i administracja, politologia i stosunki międzynarodowe, filologie, historia, archeologia, filozofia, socjologia, psychologia, dziennikarstwo, marketing i PR, MISH i inne. Profil ten polecamy uczniom, którym zależy na rozwoju kompetencji oraz wszechstronnym wykształceniu w zakresie takich dyscyplin badawczych, jak językoznawstwo, politologia, nauki społeczne czy prawo. To właśnie tutaj otrzymacie szansę doskonalenia swoich umiejętności lingwistycznych, oratorskich, zdobędziecie wiedzę w zakresie prawa i wiedzy o społeczeństwie. Podczas warsztatów prowadzonych w ramach współpracy z Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców oraz w ramach debat oksfordzkich uczniowie będą doskonalić umiejętność prezentacji własnego wizerunku i stanowiska oraz skutecznej argumentacji. Poza 5 godzinami języka angielskiego uczniowie realizują również zajęcia konwersacyjne, nastawione na doskonalenie praktycznego mówienia w języku obcym. Ponadto w trakcie wyjazdów zagranicznych mają szansę zetknąć się z obcą kulturą i wykorzystać swoje umiejętności językowe. Kompetencje praktyczne rozwijamy także podczas spotkań z prawnikami, radnymi, urzędnikami i pracownikami administracji oraz przedsiębiorcami.

profil nowe media i komunikacja

rozszerzone przedmioty: język polski, język angielski, informatyka

Jeśli wiążesz swoją przyszłość z nowymi mediami, chcesz prowadzić własną markę lub kanał w mediach społecznościowych, interesuje cię bycie influencerem, vlogerem, szeroko pojęty marketing, informatyka, grafika komputerowa, wybierz profil nowe media i komunikacja. Obecnie nowe media stanowią nieodłączny element funkcjonowania, a informacja jest wartością. Wszystko może stanowić komunikat: film, zdjęcie, reportaż, post na facebooku, tweet. W ramach profilu zdobędziesz wiedzę oraz kompetencje, które umożliwią Ci profesjonalne tworzenie, prowadzenie i zarządzanie profilami w social mediach. Zgłębisz tajniki grafiki komputerowej, multimediów, VR, druku 3D i fotografii, a także marketingu i PR. Nauka jest oparta o współpracę z partnerami Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji – Zakładem Technologii Gier Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wyższą Szkołą Ekonomii i Informatyki, Polskim Towarzystwem Informatycznym, Arteteką Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Krakowie oraz partnerami technologicznymi. Zajęcia prowadzą również trenerzy związani z Krakowskim Stowarzyszeniem Mówców. Udostępniamy także nowoczesny sprzęt i studio nagraniowe. Profil przygotowuje do studiów na kierunkach: filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych, dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji, dziennikarstwo międzynarodowe, nowe media i kultura cyfrowa, informatyka społeczna i innych.

Jak pracujemy w Szkole Da Vinci?

Nasze doświadczenie, profesjonalna kadra, założenia dydaktyczne, które rozwijamy jako szkoła modelowa Małopolskiej Inicjatywy Cyfrowej Edukacji gwarantują sukces edukacyjny absolwentów.  MICE to szerokie porozumienie  krakowskich uczelni, bibliotek, organizacji pozarządowych i świata biznesu – podmiotów, które podzielają nasze przekonanie, że nowoczesna edukacja, kształcenie dla przyszłości to najważniejsze zadanie współczesnej szkoły.

  • budujemy atmosferę sprzyjającą nauce i rozwojowi ucznia,
  • dostrzegamy potencjał w każdym uczniu,
  • pracujemy metodami projektowymi, dostosowując je do potrzeb i preferencji uczniów,
  • uczymy młodzież odpowiedzialności za swój proces uczenia się, stosując zasadę WSPÓŁPRACY UCZNIA I NAUCZYCIELA  w zakresie oceniania,
  • zwiększamy atrakcyjność nauki poprzez lekcje z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi edukacyjnych i mobilnej pracowni przedmiotowej,
  • kładziemy nacisk na personalizację kształcenia, uwzględniając jednocześnie rozwój społeczny i pracę w zespole,
  • rozwijamy praktyczną umiejętność posługiwania się językiem angielskim w ramach dodatkowych godzin konwersacji,
  • współpracujemy z uczelniami wyższymi, organizacjami pozarządowymi i partnerami biznesowymi,
  • organizujemy wymiany młodzieżowe, warsztaty dla uczniów i wydarzenia kulturalne.

Dołącz do społeczności Da Vinci!

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji:

tel. 577 039 510

e-mail: liceum@liceum-davinci.pl