Edukacja zdalna

W Liceum Da Vinci w Krakowie korzystamy z platformy Google Workspace dla Szkół i Uczelni i pakietu Office 365 firmy Microsoft dla edukacji.

W związku z tym szkoła zakłada konto pocztowe w domenie szkolnej dla każdego nowego ucznia i zarządza tymi kontami. Narzędzia firmy Google i Microsoft ułatwiają pracę w szkole i są używane przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Nasi uczniowie będą korzystać ze swoich kont do pracy w Google Classroom, wideo lekcji, komunikowania się z nauczycielami i zdobywania umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności XXI wieku. Doświadczenia pracy zdalnej wykorzystujemy na co dzień jako wsparcie tradycyjnej edukacji.

Organizacja pracy, monitorowanie i sprawdzanie wiedzy

(w oparciu o Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

Zasady netykiety lekcji on-line

(zbiór reguł właściwego zachowania )

Dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa danych

(zbiór zasad zachowanie bezpieczeństwa danych)

Informacja dla rodziców na temat Google Workspace i Office 365

(założenie kont pocztowych dla uczniów)

Instrukcje pracy w Google Classroom

(logowanie do lekcji on-line, praca w Google Classroom)